Budownictwo, nieruchomości i projektowanie

Czym palić w kominku?

Jeśli w naszym domu znajduje się kominek, to możemy zastanawiać się czy należy w nim palić czy też nie. Problemy związane z ekologią czy innymi kwestiami mogą sprawiać, że będziemy się zastanawiać co do kominka dać. Jaka jest odpowiedź na to czym palić w kominku?

Drewno

Jednym z najpopularniejszych rodzajów paliw do palenia w kominku jest drewno. Z pewnością jest to tani i łatwo dostępny materiał, jednak problemem może być tutaj ekologia. Taki kominek na drewno może nie być dopuszczony do użytkowania i zakończy się jedynie na byciu dekoracją. Wtedy warto zastanowić się nad tym, czy nie palić innym rodzajem paliwa.

Inne paliwa

Do bardziej ekologicznych rozwiązań należy między innymi kominek na gaz, który wykorzystuje to paliwo aby ogień płonął. Jednak dla wielu nie ma to takiego uroku jaki ma palenie drewnem, na przykład ze względu na zapach. Kolejnym rodzajem kominka może być kominek elektryczny, który będzie najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, ale jednocześnie będzie to drogie rozwiązanie na dłuższą metę.