Budownictwo, nieruchomości i projektowanie

Kiedy jest potrzebny nadzór budowlany?

Budowlanka jest dziedziną niezbędną, bo zawsze będą potrzebne nowe budynki. Niezależnie czy będzie się budowało duże biurowce czy nieduży dom mieszkalny, to trzeba zadbać o wiele szczegółów. Jednym z nich jest odpowiedni nadzór budowlany. W jakich przypadkach jest on niezbędny?

Kiedy nadzór jest niezbędny?

Odpowiedni nadzór budowlany jest niezbędny do przeprowadzenia niemal wszystkich rodzajów konstrukcji. Domy jednorodzinne podobnie jak wielkie biurowce potrzebują odpowiednich instalacji, które są niezbędne dla funkcjonowania danego budynku. Do takich instalacji należą między innymi instalacja gazowa czy instalacja elektryczna. Nadzór budowlany pozwala ocenić, czy tego typu prace zostały wykonane prawidłowo. Jednak czy tego typu nadzór jest potrzebny przy stawianiu każdej nieruchomości?

Nadzór niewymagany

Istnieje wiele nieruchomości, które można postawić bez nadzoru budowlanego, a także bez pomocy firmy budowlanej. Należą do nich głównie proste konstrukcje użytkowe, które stawiamy z ogólnie dostępnych materiałów i robimy to najczęściej samodzielnie. Do takich budowli należy między innymi blaszany garaż, w którym możemy przechowywać nasz samochód oraz inne rzeczy. Może być to też prosta drewniana konstrukcja, gdzie możemy zrobić warsztat i przechowywać narzędzia.