Budownictwo, nieruchomości i projektowanie

Rodzaje ogrzewania domu

Ważną kwestią podczas budowania domu jest zadbanie o jego odpowiednie ogrzewanie. Istnieje szereg różnych sposobów ogrzewania domu i paliw, które można użyć do ogrzewania. Dobór odpowiednich środków może być skomplikowany jeśli chcemy osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Jaki sposób i jakie paliwo dobrać do ogrzewania?

Jak dobrać ogrzewanie?

Przede wszystkim należy przestudiować projekt domu i zwrócić uwagę na czynniki wpływające na komfort termiczny w domu. Należą do nich między innymi grubość ścian, współczynnik przenikalności okien oraz liczba mostków termicznych obecnych w naszym domu. Na podstawie tych danych specjaliści wyliczają ile energii cieplnej będzie potrzebne i jaki sposób ogrzewania będzie właściwy. Jaki mamy wybór?

Rodzaje ogrzewania

Najpopularniejszym rozwiązaniem w naszym kraju jest piec węglowy, jednak normy antysmogowe mogą skłaniać do wyboru innego rodzaju ogrzewania. Dobre mogą okazać się pompy ciepła Warszawa, które są rozwiązaniem ekologicznym i często bardzo skutecznym. Innymi sposobami, które można rozważyć jeśli chodzi o ogrzewanie domu jest ogrzewanie gazem a także ogrzewanie elektryczne. Piec gazowy i gaz są nieco droższe od węgla i kotła węglowego, jednak nie ma potrzeby wydzielania miejsca na opał i nie trzeba chodzić do pieca aby dokładać opału. Z kolei ogrzewanie elektryczne jest dużo droższe i przez to mało popularne.