Budownictwo, nieruchomości i projektowanie

Podstawy inteligentnego domu

W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie coraz bardziej zadamawiają się na rynku nieruchomości. Inteligentne domy to budynek posiadający takie właśnie technologie, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Czym jest inteligentny dom?

Inteligentnym domem nazywamy budynek, w którym zainstalowane są układy sterujące różnymi urządzeniami domowymi. Celem instalacji takich układów jest zapewnienie większego komfortu użytkowania przy jednoczesnym ograniczeniu poboru energii. Spełniają one najostrzejsze normy energetyczne oraz normy środowiska.

Oszczędzanie energii

Wprowadzanie nowoczesnych technologii do budowy domów wiąże się z coraz bardziej restrykcyjnymi normami energetycznymi. Technologie pomagają zredukować zużycie energii w danym budynku. Ponadto zmniejsza emisję spalin i pyłów w danym budynku.

Składniki inteligentnego domu

Inteligentny dom składa się nie tylko z nowoczesnych technologii ale również z ulepszeń starszych rozwiązań. Sterowanie oświetleniem oraz ogrzewaniem jest ważne dla energooszczędności naszego domu. Systemy sterujące instalacją alarmową lub klimatyzacją to tylko kilka z wielu przykładów jakie są obecne w inteligentnym budynku.

Podsumowując

Rozwój technologii sprawia, że coraz lepsze rozwiązania są dostępne dla naszych domów. Powoduje to również mniejsze zużycie energii i większy komfort eksploatacji.